Зверніть увагу!

Стівен Вайнберг “Пояснюючи світ”.

Знакова книжка одного з найвідоміших у світі науковців, лауреата Нобелівської премії, професора фізики та астрономії Техаського університету в Остіні – Стівена Вайнберга.

Це історія розвитку та трансформації науки від перших експериментів давніх греків до теорії струн та гравітації. Автор акцентує увагу на математиці, фізиці та астрономії.

Великий вклад у розвиток цих наук внесли давні греки (сучасна людина, навіть далека від математики, знає теорему Піфагора, чула про “Начала” Евкліда, найдивовижнішого ученого-техніка з Сіракузів Архімеда, що зумів обчислити площі та об`єми різноманітних пласких фігур і твердих тіл, винайшов число π.)

Найбільш вражаючий астроном середньовіччя Аль-Біруні вирахував можливість того, що Земля обертається…

Кульмінацією наукової революції стали роботи Ньютона, дивака з Лінкольншира…

У книзі ви зустріните ще багато знайомих і незнайомих імен науковців, що внесли значний вклад у розвиток науки. І це не просто біографії вчених та перелік їх доробок, це – погляд сучасного вченого на науку минулого і на її безперервні заплутані зв‘язки з релігією, технікою, філософією та естетикою. Історія про те, як ми прийшли до розуміння різноманітних речей про світ, і як ми вчилися його пізнавати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *