Словами самовидця: до Міжнародного дня пам`яті Чорнобиля

Галя Аккерман “Пройти крізь Чорнобиль”.

Книга французької журналістки російського походження – про глибину української трагедії, яка є трагедією вселюдською. Уся людська цивілізація налічує заледве 4000 років, а ця катастрофа – на десятки тисячоліть!

Читаючи книгу, ми потрапляємо до місць, про існування яких навіть не здогадувалися. Блукаємо примарною Прип‘яттю, намагаючись осягнути одну з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Але найголовніше – люди: Саша, який дитиною прожив у Чорнобилі 5 років, та добре пам‘ятає те, мирне місто; дівчинка Марія, що народилася у Чорнобилі у 1999, незважаючи на всі перестороги лікарів; бабусі-самосели, які повернулися до своїх домівок, бо не змогли жити далеко від своєї землі; пожежники, що облаштували звіринець для покинутих тварин; екстремали, які шукають тут гострих відчуттів. Інший світ, у якому є радянські інтер‘єри, металеві таблички з написами вже неіснуючих сіл, вовки, коні Пржевальського, що блукають серед пишного буйства природи.

Пронизливо емоційна і жорстока книжка, водночас, світла і дуже жива. Ця неприхована правда стимулює по-новому подумати про відносини між людьми і рештою живого світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *